Aplikacje przydatne podczas podróży kamperem

Planując dłuższy wyjazd wynajętym samochodem z przyczepą kempingową, należy zadbać o odpowiednie przygotowanie. Coraz częściej zastanawiamy się, jakie aplikacje mogą się okazać przydatne podczas podróży kamperem. Podstawę stanowią oczywiście Google Maps z funkcją nawigacji, bez których w dzisiejszych czasach mało kto wyobraża sobie wyjeżdżanie w Polskę czy za granicę, zwłaszcza gdy dają możliwość znalezienia dostępnych kempingów. Jednak jakie jeszcze programy warto ściągnąć na swój smartfon, by być w pełni przygotowanym do wyjazdu?

Aplikacje przydatne podczas każdej podróży

Na pierwszy rzut - oczywiście prognozujące pogodę. Podróżowanie kamperem ma to do siebie, że pozwala na spontaniczność i dopasowywanie się do nowych warunków czy pomysłów. Z tego powodu niezbędne jest nieustanne sprawdzanie zapowiadanej pogody przy pomocy takich aplikacji jak Foreca Weather czy Ventusky. Planując wyjazd za granicę, nie można również nie skorzystać z możliwości, jakie proponuje Revolut. Ściągnij aplikację, załóż konto i zamów kartę kredytową, by w każdym momencie pobytu w obcym kraju móc przelać sobie pieniądze z konta po bardzo korzystnych kursach. Pozwala prowadzić rachunek w 28 walutach i korzystać w licznych krajach na całym świecie, a także dokonywać wypłat z bankomatów do określonych wysokości. Przydatne, prawda?

Specjalnie dla kamperów

Podróżując kamperem, możesz codziennie spędzać noc w innym miejscu - zarówno w ramach zaplanowanej trasy, jak i spontanicznych odbić. Z tego powodu przydadzą ci się aplikacje, które zawierają bazy miejsc noclegowych oraz kempingowych - zarówno w Polsce, jak i za granicą. Największą bazę proponuje darmowy Park4Night, gdzie znajdziesz informacje o parkingach, kempingach, miejscach postojowych oraz serwisowych, które na pewno mogą ci się przydać w trakcie podróży. Jako alternatywę możesz ściągnąć Caramaps lub Camping Info.

Pogoda, płatności, miejsca noclegowe – warto skorzystać z łatwo dostępnej pomocy, jaką zapewniają nam smartfony. Ułatw sobie wyjazd kamperem, ściągając proponowane przez nas aplikacje i w każdej sytuacji czuj się świetnie przygotowany oraz zabezpieczony!