Dodatkowe wyposażenie do kampera – co zabrać?

Wynajmując kamper, warto wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe wyposażenie, ale także dodatkowe elementy, które mogą znacznie uatrakcyjnić i ułatwić podróż.

Meble i naczynia turystyczne

W wakacyjną podróż warto zabrać ze sobą dodatkowy stół i krzesła w wersji turystycznej, które bez trudu zmieścisz w przestrzeni załadunkowej.

Nic tak nie umili wyjazdu, jak śniadanie czy kolacja spędzana w gronie najbliższych, wraz z którymi będziesz mógł zachwycać się pięknym krajobrazem, niezależnie od tego, w jakim miejscu się znajdziecie.

Warto również zabrać ze sobą naczynia, które doskonale sprawdzą się podczas spożywania posiłków w trasie, szczególne poza kamperem. Dobrym rozwiązaniem będą talerze i kubki składane, które są nie tylko funkcjonalne i wygodne, ale także łatwe w utrzymaniu w czystości.

Rowery

Powinny o nich pamiętać szczególnie te osoby, które karawaning traktują jako nie tylko jako styl podróżowania, ale także szansę na aktywny wypoczynek. Mimo wielu zalet kampera, jego gabaryty mogą uniemożliwiać wjazd w niektóre zakątki odwiedzanych miejscowości czy na szlaki turystyczne.

Rowery, jako dodatkowy element wyposażenia, szczególnie powinny uwzględnić osoby, wybierające się w tereny górskie bądź miejsca bogate w malownicze trasy rowerowe. Znaczenie umilą one zwiedzanie, a dzięki specjalnym uchwytom, ich przewiezienie nie powinno być problematyczne.

Przedłużacz

Choć na wielu parkingach dla kamperów zasilanie jest łatwo dostępne, może zdarzyć się, że konieczne będzie użycie przedłużacza, aby doprowadzić prąd do naszego domu na kółkach. W tym celu warto mieć ze sobą przedłużacz. Polecamy wybrać model o podwyższonej szczelności. Dzięki temu, nie będziesz musiał martwić się o warunki panujące na zewnątrz podczas ładowania, ciesząc się wypoczynkiem na łonie natury.