Kamperem po Polsce w czasach pandemii

Nie pamiętasz, kiedy ostatni raz byłeś na wakacjach za granicą? Nie jesteś w tym samym - na pewno nie tylko ty cierpisz z powodu niemożności zaplanowania nowych wyjazdów, odkrycia kolejnych stolic europejskich czy zwiedzenia popularnych w ostatnim czasie azjatyckich terenów z uwagi na rozpowszechnienie się wirusa Covid - 19. Przy zawieszonych połączeniach lotniczych, obawach związanych z możliwością odwołania wyjazdu w ostatniej chwili, kwestiami związanymi z bezpieczeństwem niezwykle atrakcyjną alternatywą staje się podróż kamperem po Polsce. W czasach pandemii jest to bez wątpienia propozycja wakacji, którą należy rozważyć.

Cudze chwalicie, swego nie znacie

Może to nie Paryż, Londyn czy Barcelona, ale nie da się ukryć, że także nasz kraj ma wiele do zaoferowania, jeśli tylko da mu się szansę odpowiednio zaprezentować. Zwiedziłeś Kraków, Warszawę i Trójmiasto, byłeś w Muzeum Oświęcimskim, liczyłeś wrocławskie krasnale, popłynąłeś na Hel i myślisz, że na tym kończą się polskie atrakcje? Nic bardziej mylnego, szczególnie jeśli w czasach pandemii zainteresujemy się bardzo urokliwą ścianą wschodnią.

Wyjątkowy wschód Polski

Wyjazd kamperem stanowi możliwość odkrycia zachwycających miejsc w naszym kraju. W czasach pandemii warto zacząć od wyjątkowych pod każdym względem Bieszczad (szczególnie jeśli jest się fanem górskich wycieczek) i Łemkowszczyzny - dla miłośników odkrywania kart historii. Piękne panoramy, bliskość natury oraz dzikość terenów to wizytówka tego fragmentu Polski. Dalej można skierować się w stronę Lublina, a po drodze zahaczyć o Łańcut ze starym Zamkiem oraz Kazimierz Dolny, o którym wszyscy mówią, że jest wprost magiczny. Tereny Roztoczańskiego Parku Narodowego pozwolą odetchnąć, szczególnie jeśli na podróż kamper zabierzecie ze sobą rowery. Z samego południa możecie się wybrać przyjemną trasą na Mazury z tysiącem jezior i Warmię z urokliwym Olsztynem oraz Elblągiem. Kolejna decyzja należy do was - Białystok czy morze, gdzie chcecie skończyć trasę?

Wyjazd w czasach pandemii

Dlaczego w podróż po Polsce najlepiej wyruszyć kamperem? Taka opcja spodoba się przede wszystkim osobom, które cenią sobie wolność podróżowania, zatrzymywania się w spontanicznych miejscach, możliwość zmiany planów. Nie da się też ukryć, że w czasach pandemii kamper stanowi najlepsze wyjście z uwagi na bezpieczeństwo oraz brak zależności od na zmianę zamykanych i otwieranych zewnętrznych placówek - hoteli, pensjonatów, restauracji czy miejsc kulturalnych. Przeciwnicy takiej formy podróżowania mogą zwracać uwagę na kiepską infrastrukturę kamperową i pozamykane kempingi, ale to jest kwestia, którą może rozwiązać dobre rozeznanie w temacie, podjęcie kontaktu z placówkami oraz upewnienie się co do otwarcia w czasie pandemii czy możliwości danego miejsca.

Powiedzenie “cudze chwalicie, swego nie znacie” w swoim życiu słyszał na pewno każdy. Jeśli nie chcesz być zaliczany do grona takich osób, wykorzystaj obecny czas pandemii na odkrycie uroków Polski, zwłaszcza w ramach wyjazdu wypożyczonym kamperem - zapewni ci to niezapomniane przeżycia.