Kraina nieprzeciętnego piękna - Szwajcaria

Znasz to powiedzenie, że coś chodzi jak w zegarku? Brakuje w nim przymiotnika, który brzmi oczywiście “jak w szwajcarskim”! Ten narciarski raj - górzysta kraina przepięknych krajobrazów, przepysznych serów oraz czekolady stanowi kolejny kraj, który można zwiedzić kamperem. Połączenie klimatów francuskich, niemieckich i włoskich tworzy to niewielkie, ale bardzo klimatyczne państwo Europy Środkowej, w którym zakochuje się każda odwiedzająca je osoba. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę wyjątkowe, lokalne smaki i zachwycające krajobrazy pokazujące piękno i siłę natury.

Niespotykane górskie krajobrazy

Szwajcaria charakteryzuje się obecnością licznych czterotysięczników, jezior, starodawnych zamków oraz urokliwych małych miejscowości i miasteczek, które powstały w epoce średniowiecza. Wysokie góry i dolina Valais (kraina winnic) uznawane są za największe atrakcje tych obszarów i powinny stanowić obowiązkowy punkt w trakcie wyprawy kamperem. W tym kraju znajduje się również najwyżej postawione w Europie miasto - Davos, stanowiące znany ośrodek sportowy, a także przełęcz San Bernardino, która zachwyca wszystkich miłośników wyjazdów motocyklowych z uwagi na bardzo wąskie ścieżki. Nie można zapomnieć także o przepięknym wodospadzie Rheinfall, którego widok wprost zapiera dech w piersiach.

Podróż kamperem po Szwajcarii uprzyjemni ci dobrze zorganizowana infrastruktura. Możesz tutaj znaleźć świetnie wyposażone pola noclegowe, które gwarantują dostęp do czystych sanitariów, prądu, możliwości wykonania prania oraz zorganizowania posiłku, a czasem również profesjonalny serwis. Kampingi często są zlokalizowane w bliskości tras narciarskich, więc jeśli lubisz zimowe aktywności, możesz spokojnie połączyć jedną rozrywkę z drugą (pamiętaj jedynie wówczas, by się upewnić, że wynajęty pojazd jest wyposażony w opony zimowe, by zapewnić bezpieczeństwo poruszania się po drogach).

Wygoda w podróżowaniu

Kamper to nie tylko wygodny sposób podróży z uwagi na samowystarczalność oraz elastyczność, ale także ze względu na możliwość odkrycia miejsc, do których normalnie byś nie trafił, zwiedzając Genewę, wjeżdżając kolejką na Klein-Matterhorn, oglądając zachwycający wodospad nad Renem. Nocowanie na sporej wysokości powyżej poziomu morza to marzenie wielu osób, szczególnie miłośników górskich wędrówek. Kamper przekona cię również, że ten mały kraj może być dostępny na każdą kieszeń, pod warunkiem dobrej organizacji wyjazdu.

Odkrywanie piękna w trakcie wakacji

Odkryj krainę nieprzeciętnego piękna! Szwajcaria pełna jest miejsc, w których warto się zatrzymać po to, by poczuć bliskość natury i zadumać się nad jej pięknem. Góry oraz jeziora, a także architektura miejska stanowią wizytówkę tych terenów oraz sprawiają, że po jednym wyjeździe kamperem marzy się zaraz kolejny. Możesz się sam o tym przekonać, wypożyczając pojazd od naszej firmy i planując wyjazd po niepowtarzalnych terenach Wilhelma Tella, legendarnego szwajcarskiego bohatera narodowego. Skorzystaj z naszych rad dotyczących miejsc, które warto zobaczyć - na pewno nie pożałujesz!