Wyposażenie kampera - gadżety i akcesoria, których nie możesz pominąć

Wyposażenie kampera możemy podzielić na akcesoria, które są niezbędne do wygodnego i bezpiecznego podróżowania oraz gadżety - czyli ciekawostki, dzięki którym zadbamy o jeszcze większy komfort przebywania poza domem.

Akcesoria do kampera - Twój niezbędnik

Niezbędne akcesoria? Kliny pod koła. Okażą się niezbędne, gdy zaplanujesz postój na nierównym terenie. Bez podkładów możesz zapomnieć o lodówce, która do prawidłowego działania wymaga utrzymania poziomu podłoża. Poza tym spróbuj zasnąć na nierównościach. Prawda, że nie jest to ani trochę wygodne?

Inne praktyczne akcesoria do kampera to rolety samochodowe. Okażą się nieocenione w pełni lata, gdy słońce chowa się za horyzont dość późno. Osłony na okna nie tylko zaciemniają wnętrze auta, ale dodatkowo poprawiają komfort termiczny, zapobiegają przedostawaniu się insektów, a także pozwalają na odrobinę prywatności.

Udajesz się na dłuższy urlop z całą rodziną? Wyposaż kamper w box samochodowy - zyskasz pewność, że przepakowywanie toreb turystycznych nie będzie konieczne. Bagażnik rowerowy będzie z kolei rozwiązaniem idealnym dla aktywnych. Dodatkowe akcesoria do mocowania pozwolą zabrać ze sobą rowery lub większy sportowy sprzęt.

Markiza czy namiot? Jeśli dysponujesz nowoczesnym autem i koszt montażu zasadzenia nie jest dla Ciebie problemem, zdecyduj się na markizę. Zapewni cień, a jednocześnie uchroni przed słońcem i deszczem. Jeśli szukasz tańszej, ale nie mniej praktycznej alternatywy, wyposaż się w składany przedsionek kempingowy – namiot, który zastąpi klasyczne zadaszenie i pozwoli cieszyć się pobytem na świeżym powietrzu.

Modne i praktyczne gadżety do kampera

Praktyczne akcesoria stanowią sporą część wyposażenia kampera. Warto uzupełnić je o pomysłowe gadżety, których w sklepach z artykułami kempingowymi nie brakuje!

Co powiesz na to, aby wyposażyć auto w krzesła turystyczne? Składane meble nie zajmują wiele miejsca i są tak lekkie, że można zabrać je ze sobą wszędzie. Na podobnej zasadzie działa stół kempingowy - zastanów się jednak, czy zamiast niego nie lepiej sprawdzi się inny gadżet, a mianowicie specjalna wykładzina do przedsionka, która posłuży także jako koc piknikowy.

Lubisz gotować? Nie zapomnij wyposażyć się w tak nowoczesny gadżet, jak piekarnik turystyczny, w którym przyrządzisz wszystko, na co masz ochotę - w tym domowy obiad. Składane wiadro to kolejny przydatny gadżet, którego funkcjonalność docenisz, gdy przyjdzie czas zapakować samochód. Składany grill turystyczny też brzmi nieźle, prawda? Przenośny i dostępny w wygodnej kompaktowej walizce znajdzie zastosowanie wszędzie, gdzie przyjdzie Ci ochota na grillowanie. Piankowe uchwyty na szkło czy ładowarka solarna to kolejne przydatne gadżety, w które warto wyposażyć kamper!

Funkcjonalność i oszczędność miejsca w jednym

Podczas wyboru akcesoriów do kampera należy dobrze zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście wyposażenie okaże się tak niezbędne, jak nam się wydaje. Dobre zagospodarowanie ograniczonej przestrzeni to wyzwanie, przed którym staje wielu, zwłaszcza początkujących, miłośników caravaningu. Przejrzyj proponowane gadżety oraz akcesoria i wybierz te, po które z pewnością przydadzą się podczas urlopu, jak wymienione już krzesła turystyczne, składane wiadra, kliny pod koła czy rolety samochodowe.