Wyprawa kamperem do Danii, czyli czy caravaning jest hygge?

Ta położona na 480 wyspach kraina odznacza się wielką wyjątkowością - chociaż zaliczana do krajów skandynawskich wykazuje liczne powiązania z kontynentem. Dania to państwo świetnej infrastruktury rowerowej, baśni Hansa Christiana Andersena, tysiąca mostów, rezydencji, dworków szlacheckich, a także filozofii hygge. Jest to kraj o płaskim ukształtowaniu terenu, co sprawia, że nie ma lepszego sposobu na zwiedzanie niż wyprawa kamperem do Danii. Caravaning pozwala odkryć nieznane miejsca oraz odpocząć w trakcie podróży po tym niewielkim państwie.

Hygge - duński komfort i wygoda

Czy caravaning to sposób na osiągnięcie hygge? Hygge to stan spokoju, komfortu z samym sobą oraz ludźmi wokół, wewnętrznej równowagi. Zadowolenie Duńczycy odczuwają w trakcie świąt w gronie rodzinnym, spokojnego wieczoru przy herbacie i blasku ognia czy jedząc ciepłą drożdżówkę z cynamonem. A jak z wyprawą kamperem?

Podróż w ramach caravaningu pozwala zobaczyć najważniejsze miejsca tego wyjątkowego kraju, zaczynając od pięknej stolicy z pomnikiem Andersena, dawną siedzibą królewską i rewelacyjnymi ścieżkami rowerowymi oraz pieszymi. Dzieci na pewno ucieszy obowiązkowy punkt w trakcie podróży po duńskich terenach – Legoland w Billund. Wyprawa kamperem to również możliwość, by odkryć piękno duńskiej przyrody z licznymi marinami i plażami. Malownicze wybrzeża to świetny wybór na spacer czy podejmowanie morskich aktywności sportowych. Dania zachwyca bowiem nie tylko na lądzie, ale również pod wodą. Hygge czujesz na samą myśl o tym?

Przygotowanie kraju do caravaningu

Nie musisz się martwić przygotowaniem Danii do przyjmowania podróżujących kamperami. Świetna infrastruktura kempingowa wyposażona jest w odpowiednio wyposażone miejsca i nowoczesną instalację sanitarną. Odznacza się estetycznym wyglądem oraz istotną dla wszystkich czystością, co sprawia, że noclegi stają się samą przyjemnością. W trakcie drogi można również bez problemu znaleźć działające punkty serwisowe, dzięki czemu podróż odbywa się bez obaw o sprawne działanie własnego lub wypożyczonego pojazdu w trakcie wyprawy. Jak uprawiać caravaning i osiągać hygge, to tylko w tym kraju.

Dla miłośników historii, natury czy rozrywki

Wyprawa kamperem pozwoli ci zobaczyć najważniejsze atrakcje (zabytkowe oraz krajobrazowe) i w ciągu zaledwie kilku tygodni zjechać cały kraj. Stanowi gwarancję swobody w trakcie podróży, braku nudy oraz możliwości wypoczynku w komfortowych warunkach. Weź ze sobą rowery, a odkryjesz wszystkie najpiękniejsze miejsca w Danii z uwagi na rewelacyjną infrastrukturę rowerową dopasowaną idealnie do nizinnych terenów. Jest to świetna propozycja zarówno na wyprawę rodzinną z dzieciakami (szczególnie z uwagi na obecność licznych parków rozrywki i wyjątkowość caravaningu), jak i romantyczną wyjazd we dwoje skupiony na zwiedzaniu zabytków oraz spacerach nad marinami.

To co, planujesz już wyprawę do tego malutkiego wyspiarskiego kraju? Zwiedź tradycyjną krainę Wikingów kamperem, odkryj jej niepowtarzalne uroki i sprawdź, czy poczujesz duńskie hygge.