Zwierzęta w kamperze

Posiadanie czworonożnego pupila bardzo często ogranicza nasze możliwości podróżnicze lub zmusza do pozostawienia go pod opieką bliskich osób, co nie zawsze stanowi satysfakcjonujące rozwiązanie. Dla wielu z nas psy, koty czy króliki to nieodłączni towarzysze życia, których chciałoby się wziąć ze sobą na wyjazd. I właśnie w tym miejscu wychodzi na jaw kolejna zaleta podróżowania w proponowany przez nas nieustannie sposób - zwierzęta w kamperze możesz mieć w każdym momencie ze sobą! Warunkiem jest zapewnienie im komfortowego przejazdu, zabranie niezbędnego wyposażenia oraz załatwienie kwestii formalnych.

Zwierzęta w kamperze - sposób na wakacje

Wsiadasz w samochód osobowy, pakujesz pupila z tyłu, zapinając w specjalne szelki lub umieszczając w klatce i jedziesz przed siebie, prawda? Tak samo sprawa ma się z wyjazdami kamperem – nie ma znaczących różnic w tym obszarze. Ale w przeciwieństwie do podróży samochodem osobowym na miejsce pobytu, gdzie wynająłeś pokój w hotelu lub apartament, nie musisz dokonywać wyboru pod względem tego, czy zwierzęta są mile widziane. Kamper pozwala ci mieć pupila zawsze przy sobie – w trakcie gotowania, spania czy spędzania wolnego czasu.

Zwierzęta a wyjazdy zagraniczne

Na wyjazd zagraniczny możesz wziąć ze sobą maksymalnie 5 zwierząt na raz, ponieważ w innym przypadku podchodzi to pod przewóz komercyjny. Pamiętaj o tym, by mieć przy sobie odpowiednie dokumenty – w przypadku najczęściej zabieranych na wakacje psów i kotów wystarczy paszport wystawiany przez weterynarza, który zawiera potwierdzenie odbycia obowiązkowych szczepień (np. w przypadku psów przeciwko wściekliźnie). Zwierzęta muszą mieć również wczepione mikrochipy pozwalające na identyfikację. Przed wyjazdem kamperem najlepiej zapoznać się z przepisami obowiązującymi w danym kraju w zakresie przewozu domowych towarzyszy, a także wykupić na wszelki wypadek ubezpieczenie OC, gdyby się zdarzyło, że nasz pupil coś zniszczy na kempingu.

Nie chcesz rozstawać się na czas krótszego lub dłuższego wyjazdu ze swoim ukochanym pupilem albo boisz się, że osoby za niego odpowiedzialne nie poradzą sobie we właściwy sposób z opieką nad nim? Wybierz się na wakacje kamperem wynajętym od naszej firmy ze swoim psem, kotem czy królikiem!